Темы дня:

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС неможливий – Енергоатом

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС неможливий – Енергоатом

Україна пропонує відвідати захоплену окупантами АЕС представникам ООН як миротворці. До них можуть приєднатися спеціалісти МАГАТЕ.

Відвідування окупованої російськими військами Запорізької атомної електростанції представниками МАГАТЕ наразі неможливе. Про це в ефірі телемарафону заявив президент Енергоатому Петро Котін у понеділок, 8 серпня.
Він відкинув інформацію про те, що Україна була проти прибуття місії МАГАТЕ на ЗАЕС.
“Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі там могли бути експерти від МАГАТЕ”, – уточнив Котін.
За його словами, це необхідно для того, щоб передати контроль над територією АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям.
“Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність”, – сказав голова Енергоатому.
Нагадаємо, 6 серпня російські агресори двічі обстріляли ЗАЕС. На станції відключився енергоблок №4. В Енергоатомі повідомили, що внаслідок обстрілу пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: