Темы дня:

Не буде жодних “референдумів” – Подоляк

Не буде жодних “референдумів” – Подоляк

Слово “референдум” – це взагалі нонсенс щодо окупованих територій, пояснив Михайло Подоляк.

На тимчасово окупованій території України не діють жодні міжнародні інституції, міжнародне право, і все, що там робить Росія, – це воєнний злочин, у тому числі і так звані “референдуми”. Про це сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю українській службі ВВС News, опублікованому у вівторок, 9 серпня.

“Мені здається, що це (“референдуми” – ред.) – звичний елемент російської пропаганди. Немає жодних республік “ДНР” і “ЛНР”. Ні, це фікція. Є тимчасово окупована військами РФ територія. Тому слово “референдум” – це взагалі нонсенс щодо Херсонської чи Запорізької області, щодо Донецька та Луганська, не буде там жодних “референдумів” і не може бути, і ми не повинні це повторювати за ними, бо ще раз наголошую – це банальна воєнна окупація. Знущаються з людей, саджають їх у підвали та вбивають їх, організовують фільтраційні табори”, – наголосив Подоляк.

Також він зауважив, що жодного “референдуму” в Криму не було. Крим – це територія, окупована російськими військами. І світ також до цього ставиться.

“Тому давайте не грати в їхню пропагандистську гру, давайте говорити конкретно: є окупація. Окуповані території мають бути звільнені воєнним шляхом. Все, що Росія там вчиняє, – це воєнний злочин. Все, крапка”, – наголосив він.

Подоляк також зазначив, що про “референдум” про входження Херсонської області до складу Росії взагалі не йдеться.

“Ще раз. Не проголосує жоден відсоток. Немає відсотків неіснуючого “референдуму”. Вони можуть навіть 146% намалювати сьогодні без жодного підрахунку. Ну, буде для картинки три-чотири виборчкоми, вони напишуть 146%, 179%, 99,9% – (нам – ред.) немає сенсу грати у не нашу гру”, – каже він.

За словами Подоляка, партизанський рух має знищувати все, що стосується колаборації, тобто людей, які свідомо взяли на себе функції окупаційної адміністрації.

“Інформаційно ми повинні робити все, щоб туди якимось чином йшла інформація про те, що все, що відбувається, абсолютно незаконне, не визнається і не буде визнане. Деокупація воєнним шляхом – і тут я наголошую, це дуже важливий елемент: якщо ми хочемо якнайшвидше закінчити” війну, то деокупація має бути не просто відтісненням, а із завданням максимальних втрат живій силі ворога”, – резюмував він.

Нагадаємо, 8 серпня стало відомо, що псевдоголова Запорізької області Євген Балицький підписав “розпорядження” про проведення “референдуму” про нібито “возз’єднання” регіону з Росією.

За даними розвідки, російські окупанти планують організувати так звані “референдуми” у Херсонській та Запорізькій областях 11 вересня.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости