Темы дня:

БПЛА Mohajer складається із західних деталей – ЗМІ

БПЛА Mohajer складається із західних деталей – ЗМІ

Експерти дослідили дрон, запущений окупантами та збитий над морем у районі Очакова Миколаївської області.

Аналіз збитого в Україні іранського розвідувально-ударного безпілотника Mohajer-6 показав, що його створено на основі західних технологій. Про це йдеться у розслідуванні Схем (проект Радіо Свобода).

Був досліджений БПЛА, запущений російськими окупантами і збитий над морем в районі Очакова Миколаївської області.
“Незважаючи на запевнення Тегерана, що в основі виробництва Mohajer-6 лежать місцеві винаходи, Схемам вдалося ідентифікувати цілу низку компонентів, вироблених компаніями зі США та країн ЄС, санкційна політика яких щодо Ірану обмежує експорт технологій, які можуть бути використані у військових цілях”, – наголосили журналісти.
У ході “розпакування” іранського безпілотника експерти виявили компоненти, які належать не менше ніж 15 виробникам на Заході, більшість з яких – зі США.
“За оцінками української розвідки, іранський бойовий безпілотник містить компоненти майже від 30 різних технологічних компаній, що базуються в Північній Америці, ЄС, Японії, Тайвані, є тут і вироби з Китаю”, – сказано в розслідуванні.
Зокрема в модулі, який наводить на ціль ракету Mohajer-6, виявлено програмовану мікросхему Artix-7 компанії Xilinx, материнською структурою якої є транснаціональна напівпровідникова компанія Advanced Micro Devices (AMD) з головним офісом у Каліфорнії.
Роль курсової камери, що дозволяє контролювати політ іранського дрону в реальному часі, виконує продукція компанії RunCam Technology Co з Гонконгу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іран визнав, що справді постачав безпілотники до Росії, але начебто зробив це ще до початку повномасштабної війни РФ проти України.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости