Темы дня:

Вчені знайшли на дні океану 20 тисяч давніх вулканів

Вчені знайшли на дні океану 20 тисяч давніх вулканів

Підводні гори можуть височіти на 10 кілометрів.

Вчені з Інституту океанографії Скрипса виявили на дні океану 19 тисяч морських гір, сформованих виверженнями вулканів, повідомляє Science Alert. Висота таких гір може сягати 3-10 кілометрів.

Зазвичай їх можна знайти за допомогою сонара, але тільки в тому випадку, якщо корабель пройде над ними. Гори висотою менше двох кілометрів виявити ще важче, оскільки вони формуються поряд із океанськими хребтами.

Протягом кількох десятиліть вчені використовують супутникові дані, щоб знаходити невеликі горбки на поверхні моря та нанести їх на карту. У той час як сонар використовує звукові хвилі, які рикошетять від морського дна, щоб нанести на карту його особливості, супутникова альтиметрія робить це опосередковано, вимірюючи невеликі зміни висоти поверхні моря, що відбивають гравітаційне тяжіння, що походить від насипів у підводній земній корі. Чим більший насип, тим більше його гравітаційне тяжіння притягує морську воду зверху.

За допомогою цього методу вчені виявили ще 19 325 підводних вулканів, додавши їх до 24 643 нанесених на карту підводних гір, які два члени групи раніше каталогізували ще в 2011 році, і виправивши деякі помилки в процесі.

Таким чином, загальна кількість відомих підводних гір становить 43454, що майже вдвічі більше, ніж було відомо до цього.

Багато з нещодавно виявлених підводних гір менші за розміром, і вважається, що вони занадто малі, щоб їх можна було виявити за супутниковими даними. Висота найменшого зі знайдених вулканів становить 421 метр, а найбільшого – 2500 метрів.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости