Темы дня:

Москва пояснила скасування зустрічі з ДСНО зі США

Москва пояснила скасування зустрічі з ДСНО зі США

Саме США мають стати ініціаторами поновлення діалогу з Росією щодо стратегічної стабільності, зазначили у МЗС РФ.

Влада Росії скасувала зустріч за Договором про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО), тому що США не бажали зважати на пріоритети і сигнали Москви. Про це сказав заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков у вівторок, 29 листопада.
“Ми зіткнулися з ситуацією, коли наші американські колеги з низки напрямків демонстрували не просто небажання сприймати наші сигнали, зважати на наші пріоритети, а діяли в протилежному ключі. Ми так і не погодили до кінця програму роботи ДКК (двосторонньої консультативної комісії, – ред.), це не стало ключовим компонентом, напевно, це певною мірою технічний аспект, але за ним криється і великий політичний сенс”, – сказав Рябков.
Дипломат наголосив, що рішення про відміну комісії приймалося Москвою на політичному рівні.
“Ситуація складалася так, що у нас не було іншого вибору, рішення ухвалювалося на політичному рівні”, – додав Рябков.
За його словами, Москва бачить, що Вашингтон сфокусований виключно на поновленні інспекцій з ДСНО, і не фіксує прагнення американців рухатися далі пріоритетними для РФ напрямками у цій сфері: “Ми багаторазово пояснювали нашу позицію і суть наших претензій до Вашингтона. На тлі глибокої розстиковки навіть не лише пріоритетної, але ціннісної розстиковки між Москвою та Вашингтоном ми не побачили найменшого бажання американської сторони рухатися далі цим напрямком”.
Рябков заявив, що Москва через деякий час запропонує Вашингтону нові дати зустрічі комісії з ДСНО, але “це не станеться миттєво”.
“Ми не орієнтуємося на кінець року, – наголосив заступник міністра. – Зараз передчасно говорити про те, як і коли ми внесемо ці нові пропозиції і на який період за часом ми орієнтуватимемося зрештою”.
Також Рябков вважає, що саме США мають стати ініціаторами поновлення діалогу з Росією щодо стратегічної стабільності. І переговори у цій сфері можливі лише за бажання Вашингтона вести рівноправну розмову.
“Ми вважаємо, що діалог можливий виключно на принципі балансу інтересів, пошуку спільних знаменників, тут не може бути одностороннього нав’язування. Якщо це усвідомлюють американці, так працюватимуть, то шанси є. Якщо ні – значить, не буде перспектив цього діалогу, навіть якщо він поновиться”, – резюмував він.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости