Темы дня:

Росія скасувала переговори зі США щодо ДСНО

Росія скасувала переговори зі США щодо ДСНО

Російська сторона поінформувала США про те, що вона односторонньо відклала зустріч у Каїрі, стверджують ЗМІ.

Засідання двосторонньої консультативної комісії Росії та США щодо Договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО) у Каїрі не відбудеться. Про це заявили в МЗС РФ у понеділок, 28 листопада.

“Раніше запланована в Каїрі (29 листопада – 6 грудня) сесія двосторонньої консультативної комісії щодо російсько-американського Договору про СНО у зазначені дати не відбудеться. Захід переноситься на пізніший термін”, – повідомили у міністерстві.
РФ інформує, що “російська сторона проінформувала Сполучені Штати про те, що вона в односторонньому порядку відклала зустріч, і заявила, що запропонує нові дати”.
На консультаціях сторони планували обговорити взаємні претензії у рамках цього ключового двостороннього договору у сфері безпеки – насамперед питання щодо поновлення інспекцій на місцях.
Російську делегацію мав очолити заступник директора департаменту з питань нерозповсюдження та контролю за озброєннями МЗС РФ Володимир Леонтьєв.
Як відомо, Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь – єдиний елемент колись всеосяжної системи договорів з контролю над озброєннями між США і Росією. Ця угода обмежує кількість одиниць стратегічної ядерної зброї, таких як ракети великої дальності.
Відповідно до ДСНО кожна з країн може мати не більше 800 носіїв ядерної зброї та не більше 1550 боєголовок. У лютому 2021 року президенти США Джо Байден та Росії Володимир Путін продовжили угоду до 2026 року.
У рамках ДСНО передбачені регулярні взаємні перевірки на базах міжконтинентальних балістичних ракет, базах стратегічних підводних човнів та авіабазах стратегічної авіації, а також у місцях завантаження, складування, ремонту та на випробувальних полігонах. З 2011 до 2020 року сторонами було здійснено 328 таких перевірок. З 2020 року вони – за взаємною згодою – не проводилися через пандемію.
Засідання консультативної комісії – перше з початку війни в Україні – означало б, що незважаючи на жорстку конфронтацію РФ та США готові обговорювати питання, що становлять взаємний інтерес, у даному випадку – у сфері контролю над озброєннями.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости