Темы дня:

Байден заявив, що очікує на швидку “відлигу” у відносинах з Китаєм

Байден заявив, що очікує на швидку “відлигу” у відносинах з Китаєм

Відносини між країнами значно напружилися після того, як над США збили китайську повітряну кулю – можливо, зі шпигунським обладнанням.

Президент США Джо Байден заявив, що він очікує “відлиги” у відносинах Вашингтона з Пекіном, навіть після того, як країни G7 погодили на саміті в Японії зусилля щодо протидії військовим та економічним загрозам безпеці з боку Китаю, пише Financial Times.

На пресконференції після закінчення триденного саміту Байден заявив, що переговори між двома країнами припинилися після того, як у лютому над Північною Америкою пролетіла “дурна повітряна куля” зі шпигунським обладнанням, а потім була збита американськими військовими.

“Все змінилося у плані двосторонніх розмов. Думаю, ви побачите, як це почне відтавати найближчим часом”, – сказав Байден.

Байден додав, що його адміністрація розглядає можливість скасування санкцій проти міністра оборони Китаю Лі Шанфу.

Американські чиновники раніше приватно заявляли, що адміністрація не зніматиме санкції, які були накладені на Лі, у зв’язку з тим, що Китай імпортував винищувачі та ракети з Росії.

Байден повторив на пресконференції, що США дотримуються політики “одного Китаю”, яка визнає Пекін єдиним урядом Китаю, і Вашингтон не підтримує жодних дій Тайваню щодо проголошення незалежності.

Однак додав: “Водночас ми збираємося допомагати Тайваню підвищувати його здатність захищатися. І серед більшості наших союзників є чітке розуміння того, що якщо Китай застосує силу, то буде відповідь”, не уточнивши, чи буде це військова відповідь. Раніше він уже чотири рази заявляв, що надасть наказ американським військовим втрутитися, якщо Китай вдасться до непровокованих військових дій проти Тайваню.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: