Темы дня:

ЄС готує переоцінку стосунків з Китаєм – Боррель

ЄС готує переоцінку стосунків з Китаєм – Боррель

Вже почалась дискусія навколо Китаю, з метою підготувати Європейську Раду, сказав Жозеп Боррель.

Міністри закордонних справ Євросоюзу обговорять стратегію подальших відносин з Китаєм. Про це сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель у понеділок, 24 квітня.

“Частиною загрози (яку відчувають пострадянські країни – ред.) є заява китайського посла про право на суверенітет та існування країн, що були частиною Радянського Союзу. Це питання ми обговоримо сьогодні в рамках китайської проблеми. Рада ЄС вже почала дискусію навколо Китаю, з метою підготувати Європейську Раду, ймовірно, у червні”, – сказав Боррель у Люксембурзі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ.

Він зазнчив, що ЄС проведе нову оцінку та калібруємо нашу стратегію стосовно Китаю.

“Я не можу сказати точно, що буде результатом обговорення, але буде, напевно, сильна позиція з метою прояснити, якою є офіційна думка китайського уряду щодо суверенітету та незалежності деяких наших країн-членів”, – додав Боррель.

Він зауважив, що європейські міністри обговорять ситуацію також у Грузії і в Молдові, оскільки обидві країни перебувають у схожій ситуації з безпеки, коли частина їхньої території є окупованою російськими військами, і відчувають нові загрози, що виходять від Росії.

Зазначимо, що 21 квітня французький канал LCE навів цитату з інтерв’ю посла Китаю у Франції Лу Шає про те, що буцім “спочатку Крим був російським”, а також, що країни колишнього СРСР нібито “не мають фактичного статусу в рамках міжнародного права, тому що немає міжнародного договору, який би конкретизував їх статус як суверенні держави”.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости