Темы дня:

У США не розглядають ескорт для суден із зерном

У США не розглядають ескорт для суден із зерном

Єдиний варіант, який є, – це перевозити сушею, залізницею, вантажним транспортом, зазначив Джон Кірбі.

Вивезення української агропродукції сухопутним шляхом буде менш ефективним, ніж морем у рамках зернової угоди. Але варіант супроводу вантажних суден військовими кораблями не розглядається. Про це напередодні заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі Джон Кірбі під час брифінгуу Вашингтоні.

“Єдиний варіант, який є, – це перевозити сушею, залізницею, вантажним транспортом. Звісно, сушею нині перевозять в Україні все… Це важче, менш ефективно”, – сказав він, коментуючи запитання про ситуацію з рішенням Росії вийти із зернової угоди.

Він запевнив, що США докладуть максимум зусиль, щоб допомогти Україні вивозити зерно, але водночас визнав, що здійснювати транспортування в обсягах зернової угоди буде неможливо.

На запитання журналістів, чи можливе продовження перевезення зерна з “якимось ескортом”, він відповів, що США не розглядають можливості організувати військову блокаду у Чорному морі.

“Ви пропонуєте нам просто спробувати провести блокаду – ефективну військову блокаду в Чорному морі… Ні, це не той варіант, який активно розглядається, яким ми активно займаємося”, – відповів Кірбі.

Нагадаэмо, вчора Росія також відкликала гарантії безпеки у Чорному морі. Після цього президент Володимир Зеленський заявив, що зернова угода має діяти без Росії і що Україна не боїться продовжувати експорт зерна.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: