Темы дня:

У 2023 році проблеми з газом продовжаться – МАЕ

У 2023 році проблеми з газом продовжаться – МАЕ

Попит на постачання російського палива скорочується, а на газ у Європі падає. Загалом у світі споживання газу зросте лише на 0,4%.

Напруженість на газових ринках збережеться у 2023 році, йдеться у заяві Міжнародного енергетичного агентства, пише Reuters у понеділок, 3 жовтня.
“Ринки природного газу в усьому світі загострюються з 2021 року, і очікується, що глобальне споживання газу скоротиться на 0,8% в поточному році в результаті рекордного скорочення на 10% у Європі та незмінного попиту в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні”, – йдеться у звіті МЕА.
Прогнозується, що глобальне споживання газу наступного року зросте на 0,4%.
Зазначається, що в Європі споживання газу впало на 10% за перші вісім місяців цього року, порівняно з тим же періодом 2021 року, що було обумовлено падінням на 15% у промисловому секторі, оскільки підприємства скоротили виробництво через різке зростання цін.
“Якщо Кремль виконає загрозу накласти санкції на українську енергетичну компанію Нафтогаз, один із останніх діючих маршрутів постачання російського газу до Європи може бути закритий, що посилить енергетичну кризу саме на початку зимового опалювального сезону. Цього року Європа намагалася заповнити дефіцит російського трубопровідного газу частково за рахунок збільшення імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ)”, – пише Reuters.
МЕА прогнозує, що імпорт ЗПГ до Європи цього року зросте більш ніж на 60 мільярдів кубометрів – це удвічі більше, ніж обсяг глобального експорту ЗПГ.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: