Темы дня:

Полонений “азовець” помер у СІЗО “ДНР” місяць тому – омбудсмен

Полонений “азовець” помер у СІЗО “ДНР” місяць тому – омбудсмен

Дмитро Лубинець припускає, що Росія вирішила оприлюднити дані про смерть полоненого якраз напередодні “суду”.

Український військовополонений, про смерть якого повідомили російські пропагандисти, напевно, помер у СІЗО окупантів ще місяць тому. А Росія спеціально оприлюднила цю інформацію перед завтрашнім судилищем. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубинець у ефірі загальнонаціонального телемарафону у вівторок, 9 серпня.
Омбудсмен наголосив, що Україна звернулася до Червоного Хреста, щоб дізнатися, що сталося насправді, і за яких обставин помер військовополонений. Але на даний момент українська сторона не має жодних даних – невідоме навіть прізвище померлого.
“Єдине, на що я хотів би звернути увагу: тільки сьогодні, 9 серпня, з’явилася інформація про смерть, хоча зазначається, що “він помер у слідчому ізоляторі “республіки” до завершення розслідування кримінальної справи”. А передали вони цю нібито завершену кримінальну справу. ще 5 липня. Тобто ми можемо припускати, що наш військовослужбовець, який перебував у полоні російської сторони, помер ще місяць тому”, – зазначив він. омбудсмен.
Лубинець також наголосив, що бойовики 1 серпня лише розпочали “судовий процес”, а 10 числа вже хочуть винести рішення. Саме перед цим з’являється інформація про смерть військовополоненого.
“Чи не для того, щоб, можливо, на підставі якихось свідчень цієї вже померлої людини, нашого героя, будувати якісь свої офіційні папери та прописувати цей вирок?”, – припустив він.
За його словами, це поки що лише припущення, але РФ продовжує порушувати всі можливі конвенції: не віддає Україні полонених і не допускає туди представників Червоного Хреста.
Нагадаємо, у вівторок, 9 серпня, російські ЗМІ повідомили, що учасник української воєнізованої групи Ведмеді, яких полонили на Азовсталі, помер у СІЗО “ДНР”. У повідомленні сказано, що чоловік помер нібито через наркотики, які він вживав до перебування у СІЗО. ЗМІ стверджують, що саме наркотики “спровокували ускладнення хронічних захворювань”.
Крім того, 2 серпня Верховний суд Росії визнав полк Азов “терористичною організацією”. Своїм рішенням російська сторона може загальмувати процес обміну.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости