Темы дня:

Глава СБУ розкрив деталі атак морськими дронами

Глава СБУ розкрив деталі атак морськими дронами

Василь Малюк розповів про резонансні спецоперації у Чорному морі, здійснені за допомогою унікальних надводних апаратів.

Морські надводні дрони, які успішно атакували Кримський міст, а також російський десантний корабель Оленегорський горняк і танкер SIG, є власною технічною розробкою Служби безпеки України. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу CNN заявив голова СБУ Василь Малюк, повідомила 16 серпня пресслужба відомства.

“Морські надводні дрони – унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії”, – заявив очільник спецслужби.

Він додав, що розробкою апаратів і їх виготовленням займається колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтівці.

“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”, – наголосив Малюк.

За його словами, саме Служба безпеки була автором відповідних оперативних задумів, які було успішно реалізовано разом із Військово-морськими силами ЗСУ.

Глава СБУ уточнив, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі SeaBaby (Морський малюк).

Вони обладнані бойовою частиною 850 кг. Для ураження Оленегорського горняка і танкера SIG було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кг бойової частини.

Малюк підкреслив, що всі уражені цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права. Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але “активно переймають унікальний досвід СБУ”.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: