Темы дня:

ДІЯРУ: На ЗАЕС не відкидається “фукусімський сценарій”

ДІЯРУ: На ЗАЕС не відкидається “фукусімський сценарій”

ДІЯРУ також прогнозує, що залежно від погодних умов радіоактивну хмару може понести на територію Європи, а може – на територію Росії.

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) заявила, що зупинка Запорізької атомної електростанції може призвести до аварії, схожої на японській АЕС Фукусіма-1 у 2011 році.

Атомна електростанція повинна мати постійне електроживлення для безперебійного забезпечення власних потреб – охолодження ядерного палива в активних зонах реакторних установок та охолодження відпрацьованого палива у басейнах витримки, підтримки систем контролю та управління. Ці потреби забезпечуються працюючими енергоблоками або зовнішнім енергоживленням, йдеться в роз’ясненні.

Зазначається, що у разі зупинення всіх енергоблоків має бути забезпечене стійке зовнішнє енергопостачання.

На даному етапі ЗАЕС з’єднана з енергосистемою України лише однією лінією, оскільки три інші перебиті внаслідок обстрілу російськими військами. На крайній випадок на станції є дизель-генератори, але вони залежать від підвезення достатньої кількості палива.

“Після втрати всіх джерел забезпечення електроенергією розпочнеться процес плавлення ядерного палива, внаслідок чого може статися вихід радіоактивних речовин у навколишнє середовище”, – зазначають у ДІЯРУ.

У заяві наголошується на тому, що на Запорізькій АЕС є сім ядерних об’єктів: шість енергоблоків та сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, тож розвиток аварійних подій на ЗАЕС не обмежуватиметься регіональними проблемами України, а може мати транскордонні наслідки.

“Саме за таким сценарієм сталася аварія на японській атомній станції Фукусіма-1 у 2011 році. Проте, якщо катастрофа в Японії сталася через природні катаклізми, то на Запорізькій АЕС це може статися через злочинні дії та наміри окупаційних військ Російської Федерації”, – йдеться у заяві відомства.

ДІЯРУ також прогнозує, що залежно від погодних умов радіоактивну хмару може понести на територію Європи, а може – на територію Росії. Оскільки станція розташована на Дніпрі, аварія може спричинити радіоактивне зараження акваторії Чорного моря.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости