Темы дня:

Зеленському вручили премію Карла Великого у Німеччині

Зеленському вручили премію Карла Великого у Німеччині

Країни ЄС відзначили героїзм президента України та його народу.

У неділю, 14 травня, президенту України Володимиру Зеленському в Ахені (Німеччина) вручили премію Карла Великого. У церемонії взяли участь голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкі.

“Ми знаємо, яку силу, волю до демократії має ваш народ”, – наголосив у вітальній промові Олаф Шольц.

Далі канцлер Німеччини українською мовою промовив: “Україна тут! Україна – це Європа! Слава Україні! Героям слава!”

Крім того, Олаф Шольц наголосив, що Володимир Зеленський абсолютно втілив у життя гасло, яке він обрав для своєї політсили – Слуга народу.

Прем’єр-міністр Польщі Моравецький підкреслив, що перші години російського вторгнення в Україну показали, що Зеленський виявився великим героєм.

“Він один із найбільших міжнародних лідерів 21 століття. Його хоробрість нагадала лідерам ЄС про важливість суверенітету та незалежності. Це ті цінності, які народи в 21 столітті ще готові пролити свою кров. Якби не його героїчне ставлення, сьогодні ЄС розділяв би дуже довгу ділянку кордону з Росією. За його словами, завдяки позиції Володимира Зеленського ні наш регіон, ні вся Європа не можуть бути дестабілізовані”.

Він зазначив, що війна в Україні — це можливість для Європи замислитися над тим, як повернутися до основ єдиної Європи. Він наголосив, що зараз важлива солідарність з Україною.

“ЄС має протистояти Росії, боротися з нею, бо це заперечує Європу і ті цінності, які ми сповідуємо, – заявив глава польського уряду. Він зазначив, що недільна церемонія є ще одним сигналом поступового наближення України до інтеграції до європейської родини. «Європа буде повністю об’єднана лише тоді, коли Україна стане повноправним членом. Я знаю, що це ваша мрія та наше бажання втілити її в життя», – сказав він, передає “Польське радіо”.

Міжнародна премія Карла Великого присуджується особам та організаціям, які роблять свій внесок у просування європейської єдності. Вручення цієї нагороди народу України має стати символічним «підтвердженням того, що ця країна є частиною європейської спільноти».

«Україна бореться не лише за свою незалежність, а й за європейські цінності та безпеку усієї Європи», — йдеться в обґрунтуванні.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости