Темы дня:

За крок від дефолту. S&P знизив рейтинг України

За крок від дефолту. S&P знизив рейтинг України

Агентство обґрунтувало цей крок відстроченням платежів за держборгом, яке Україна отримала 10 серпня.

Міжнародні рейтингові агенції Standard & Poor’s Global Ratings (S&P) та Fitch знизили рейтинг України в іноземній валюті. Це пов’язано із зовнішнім боргом України, реструктуризація якого, на думку аналітиків, може бути проблемною.

Так, S&P знизило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги України до “вибіркового дефолту” – на один щабель вище за повний дефолт. S&P обґрунтувало цей крок відстроченням платежів за держборгом, яке Україна отримала 10 серпня. S&P вважає це “рівносильним дефолту”.

У свою чергу Fitch знизило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з C до RD, оскільки вважає відстрочку виплати боргу завершенням обміну проблемного боргу.

З моменту початку повномасштабного російського вторгнення обсяги виробництва в Україні різко впали. Київ отримав від власників міжнародних облігацій України згоду на відстрочення платежів на два роки. Зовнішній борг України оцінюється у 20 мільярдів доларів США.

Нагадаємо, західні ЗМІ раніше вже повідомляли, що Київ попросить у кредиторів відстрочку за зовнішніми боргами, оскільки Україні потрібна готівка на випадок затяжної війни з РФ.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости