Темы дня:

В Україні розроблять правопис кримськотатарської мови

В Україні розроблять правопис кримськотатарської мови

Робота над правописом відбуватиметься за участі Меджлісу.

В Україні розроблять правопис кримськотатарської мови з використанням алфавіту цієї мови на основі латинської графіки. Відповідне рішення, як повідомили у Міністерстві реінтеграції, схвалене Кабміном.

До кінця вересня наступного року Державна служба з етнополітики та свободи совісті разом із МОН має розробити проєкт, який буде розглянутий Національною комісією з питань кримськотатарської мови та переданий на затвердження Кабміну.

Робота здійснюватиметься за участі участю Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також Меджлісу кримськотатарського народу.

Правопис розроблять з використанням алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки. Його Уряд затвердив у 2021 році.

Зазначається, що використання латинського алфавіту полегшить вивчення кримськотатарської мови як етнічними кримськими татарами, так і всіма охочими.

Розроблення правопису кримськотатарської мови є складовою частиною виконання Стратегії розвитку кримськотатарської мови до 2032 року, яка координується Національною комісією з питань кримськотатарської мови.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости