Темы дня:

Україна зазнає кібератак найбільше у світі

Україна зазнає кібератак найбільше у світі

Лише за чотири місяці від початку року було зафіксувано 700 кіберінцидентів. І їх інтенсивність зберігається.

Україна залишається на першому місці у світі за кількістю кібератак проти неї. Про це повідомив заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора в інтерв’ю оприлюдненому у вівторок, 23 травня.

За його словами, відлік повномасштабного вторгнення Росії в український кіберпростір здійснюється з 14 січня 2022 року. До цієї дати тривалий час Україна була на другому місці у світі після США за кількістю кібератак. А з 14 січня країна вийшла на перше місце і там залишається.

“Зараз, трохи більше ніж за чотири місяці з початку року, було зафіксовано 700 інцидентів. Це приблизно стільки ж, як і минулого року. Це свідчить про те, що інтенсивність кібератак зберігається. За перший квартал загалом 549 інцидентів, а за квітень – 151. Якщо така інтенсивність збережеться, за рік отримаємо стільки ж, як і торік – близько 2,2 тис. інцидентів”, – сказав він.

За словами заступника голови Держспецзв’язку, за весь 2022 рік урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA зафіксувала близько 7 тисяч інцидентів (з урахуванням тих, інформація про які надходила за даними розвідки). У ручному режимі фахівці CERT-UA опрацювали 2194 інциденти у 2022 році.

Фахівці Держспецзв’язку виокремлюють кілька фаз сучасної кібервійни:

  • перша – до повномасштабного вторгнення 14 січня 2022 року
  • друга – у перший місяць війни
  • третя – період більш складних атак (наприкінці березня-початку квітня 2022 року), упродовж якого відбулися щонайменше три суттєві кібератаки: на Укртелеком, МЗС і на одну з компаній енергетичного сектору, якої вдалося запобігти.

Після цього кількість серйозних атак дещо зменшилася. Восени розпочався четвертий період кібервійни, який характеризувався зміщенням фокусу зловмисників у напрямку атак на енергетичний сектор. Паралельно з масованими ракетними ударами вони намагалися вивести з ладу енергооб’єкти через кіберпростір.

Період, що розпочався в січні 2023 року, триває й досі. Він характеризується спробами зловмисників проникнути в мережі компаній, які надають послуги. Це так звані атаки на ланцюжки постачання (supply chain attack), тобто спроби проникнути в цільову мережу організації через злам одного з постачальників послуг. У фокусі уваги зловмисників – телеком-провайдери, компанії, що забезпечують зв’язок і розробляють програмне забезпечення, логістичні компанії. Головна мета цих атак – кібершпигунство, отримання доступу до чутливих даних, які, на думку росіян, можуть дати їм перевагу на полі бою.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: