Темы дня:

Україна відправила судно із зерном вперше з липня

Україна відправила судно із зерном вперше з липня

Судно Resilient Africa з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору.

Балкер Resilient Africa із зерном вийшов з українського порту Чорноморськ. Це сталося вперше після виходу Росії із зернової угоди у середині липня, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у Facebook у вівторок, 19 вересня.

“Судно Resilient Africa з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору”, – написав він.

Міністр нагадав, що це перше з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден.

Друге судно – балкер Aroyat – знаходиться в порту під завантаженням пшеницею для Єгипту. Загалом два судна мають перевезти 20 тисяч тон агропродукції.

Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. З 15 серпня тимчасовим коридором скористалось п’ять кораблів.

Нагадаємо, у липні в Кремлі заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря.

Після цього Росія почала атакувати південь України і нищити портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости