Темы дня:

Україна повністю закрила експорт у Росію

Торгівля із країною-агресором де-факто припинилася після початку війни, а тепер ембарго затвердили на законодавчому рівні.

Уряд на засіданні у вівторок, 27 вересня, прийняв постанову, якою повністю забороняється вивезення товарів з України на митну територію Росії. Як повідомляє Мінекономіки, постанова діятиме до припинення чи скасування воєнного стану і припинення недружніх дій РФ проти України.

Постановою забороняється вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торгівельною чи країною призначення яких є РФ.
У відомстві констатують, що з початку війни експорт товарів у Росію “де-факто” було зупинено. А сьогоднішнє рішення просто його закріпило на правовому рівні.
Рішення не матиме негативних економічних наслідків для України.
“За даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція із чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Як порівняння: лише у січні 2022 року українські підприємства експортували в РФ товарів на 250 млн доларів”, – зазначили у Мінекономіки.
Там додали, що ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами РФ, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони матимуть змогу сконцентрувати активність на інших ринках.
Як відомо, Україна досягає повного ембарго на російські енергоресурси, але поки що з частковим успіхом. Країни – члени Євросоюзу поки що не можуть домовитися навіть про запровадження обмеження на ціни на російську нафту.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости