Темы дня:

Україна понизила посівні площі на 25%

Україна понизила посівні площі на 25%

Наразі складно прогнозувати валові збори сільськогосподарських культур, визнають у Мінагрополітики.

Очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має становити 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше за показник 2021 року (28,6 млн га). Про це напередодні повідомило Мінагрополітики.
“Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то поки не можемо використати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій”, – сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
За його словами, після деокупації піде багато часу на розмінування та очищення територій.
“Те, що залишає окупант, вимагає щонайменше кілька місяців, а то й до року для повернення до виробництва”, – сказав він.
Висоцький додав, що ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тому навесні потрібно покрити дефіцит не посіяних озимих.
Він визнав, що зараз важко прогнозувати валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового та матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. У тому числі – від наявності насіння та добрив. Вже зараз можна спрогнозувати зменшення їхнього внесення до 50% науково-обґрунтованих норм через подорожчання. А використання більш дешевих технологій провокує зменшення виробництва.
Висоцький констатував, що ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор має енергетична криза.
Раніше у Мінагрополітики спронозували, що за підсумками 2023 року фізичне скорочення врожаю в Україні становитиме 10-15%. При цьому пріоритетними в аграріїв стають олійні культури – ріпак та соняшник, а також соя.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости