Темы дня:

У ЄС добудували важливий для України газопровід

У ЄС добудували важливий для України газопровід

Тепер Україна зможе імпортувати з Польщі через Словаччину 4,7 млрд. кубометрів газу на рік.

Польща та Словаччина завершили будівництво газового інтерконектора, який з’єднує їхні мережі та створює нові можливості для України. Про це у четвер, 25 серпня, повідомляє PAP із посиланням на представника польського уряду Петра Мюллера.
Відкриття нового газопроводу відбудеться вже завтра за участю прем’єр-міністрів Польщі та Словаччини – Матеуша Моравецького та Едуарда Ґеґера.
Довжина інтерконектора Польща-Словаччина становить 164 кілометри, з них 103 кілометри припадає на словацьку частину – від держкордону до компресорної станції у селищі Велько-Капушани. У напрямку з Польщі до Словаччини його потужність становитиме 4,7 млрд. куб. м на рік, зі Словаччини до Польщі – 5,7 млрд куб. м на рік.
Раніше гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон заявляв в інтерв’ю Укрінформу, що цей газопровід дозволить значно збільшити обсяг імпорту з Польщі.
“Поки що ми можемо імпортувати з Польщі більше 4 млн куб. м на добу. Потенційно гарантована потужність на точці з’єднання Польща-Україна може становити 6,6 млрд куб. м на рік, або 18 млн куб. м на добу. Після запуску інтерконектора Польща -Словаччина Україна зможе імпортувати з Польщі через Словаччину майже 13 млн. кубів на добу (4,7 млрд. куб. м на рік)”, – заявив він в інтерв’ю Укрінформу в червні.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости