Темы дня:

У Варшаві проходить масштабний мітинг польської опозиції

У Варшаві проходить масштабний мітинг польської опозиції

Марш 4 червня приурочений до річниці перших частково вільних виборів у Польщі 1989 року, які призвели до падіння комунізму і політичних змін.

У Варшаві в неділю в обід розпочався Марш 4 червня, організований польською опозиційною партією Громадянська платформа як акція протесту проти чинної влади, повідомляє RMF FM.

Марш 4 червня приурочений до річниці перших частково вільних виборів у Польщі 1989 року, які призвели до падіння комунізму і політичних змін. Згідно з декларацією Громадянської платформи, захід є протестом “проти високих цін, злодійства і брехні, за вільні вибори”.

Окрім Громадянської платформи, у марші беруть участь представники та прихильники інших опозиційних партій – зокрема Лівиці, Польської народної партії та Польщі 2050 Шимона Головні. Серед учасників заходу – і колишній президент Польщі Лех Валенса.

Демонстранти несуть польські прапори та прапори ЄС, також з’явилися банери з вісьмома зірками.

Серед учасників маршу можна побачити плакати з такими гаслами, як “Абракадабра, нехай зникне ПіС”, “У мене є мрія – Польща, вільна від ПіС”, “Kaczor lisodup Putin” (імовірно, натяк на віцеголову ПіС Ярослава Качинського) або “Я не хочу жити у світі з книг Орвелла”.

Недільний мітинг є однією з найпоказовіших спроб опозиції Польщі згуртувати своїх прихильників на тлі прийдешніх виборів до парламенту, які відбудуться восени. Нещодавні опитування громадської думки показують, що “Право і справедливість” популярніша за будь-яку іншу партію, але не зможе набрати достатню кількість голосів для одноосібного правління.

Нагадаємо, що раніше президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про створення Державної комісії з розслідування російських впливів у Польщі в 2007-2022 роках і відправив його на розгляд Конституційного суду.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости