Темы дня:

У США визначилися зі спецтрибуналом для Росії

У США визначилися зі спецтрибуналом для Росії

Найефективніший спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України, зазначили у Держдепі США.

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу щодо розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це сказала посол із питань глобального кримінального правосуддя Держдепу Бет ван Скаак, повідомляє Голос Америки у вівторок, 28 березня.

“Зараз у цей критичний момент історії я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядалися. США детально розглядали всі “за” та “проти” кожної з них і дійшли висновку, що найефективніший спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду у рамках судової системи України”, – сказала вона.

Ван Скаак зазначила, що це включатиме предметну юрисдикцію з міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, через інтеграцію професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів або шляхом надання експертної допомоги на запит України.

За її словами, зусилля можуть включати міжнародні елементи у тому, як саме суд підтримуватиме Україну і де перебуватиме.

“Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також надаватиме допомогу сильними державами, відданими розслідуванню злочину агресії”, – сказала посол.

Ван Скаак зазначила, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці. До того ж це не вимагатиме резолюції Генасамблеї щодо створення нового незалежного міжнародного інституту, для становлення якого потрібен час та ресурси.

За її словами, США готові співпрацювати з Україною та іншими державами, надавати ресурси, обмінюватись даними з трибуналом для досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини.

При цьому ван Скаак зазначила, що поки що не вдалося досягти консенсусу стосовно створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу.

“Існують дві моделі, які розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більш відокремленого міжнародного інституту, але є побоювання, що, можливо, не вдасться зібрати необхідні голоси у Генасамблеї для створення подібної інституції”, – додала вона.

Нагадаємо, до складу групи зі створення спецтрибуналу для Росії вже входять 33 держави. Нещодавно до цієї групи країн приєдналася Австрія.

А 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Тепер йому загрожує арешт у 123 країнах.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: