Темы дня:

Системи ППО Patriot, де б вони не були розташовані, мають залишатися в інтегрованій системі НАТО, – Бундесвер

Системи ППО Patriot, де б вони не були розташовані, мають залишатися в інтегрованій системі НАТО, – Бундесвер

Німеччина вважає, що всі її системи протиповітряної оборони Patriot, де б вони не були розташовані, мають залишатися в інтегрованій системі НАТО.

Про це на брифінгу в понеділок у Берліні сказав представник Міноборони Арно Коллац.

“Є великий інтерес у тому, щоби ці системи (Patriot,- ред.) залишалися в системі НАТО…”, – сказав Коллац.

Він зазначив, що глава відомства Крістіне Ламбрехт уже дала зрозуміти, що системи Patriot є інтегрованою невід’ємною частиною захисту НАТО, що це – внесок ФРН у систему ППО альянсу, що Німеччина має вирішувати, як їй виконувати зобов’язання щодо запровадження ближчими роками сил швидкого реагування. Отже Німеччина потребує цих систем також для того, щоби мати можливість виконати свої зобов’язання перед партнерами, сказав офіцер.

Він наголосив, що Німеччина, запропонувавши Польщі допомогу, хоче допомогти союзнику захистити свій повітряний простір від зовнішніх загроз – як системами Patriot, так і посиленим повітряним патрулюванням. “Обидві пропозиції залишаються у силі”, – зазначив представник МО.

Нагадаємо, Німеччина запропонувала Польщі системи Patriot для захисту повітряного простору після ракетних ударів по району, що є прикордонним з Україною. У відповідь Варшава запропонувала розмістити Patriot в Україні поблизу кордону з Польщею. Це було би краще для безпеки Польщі, заявив президент Анджей Дуда.

Після цього розгорнулась дискусія, до якої долучився й генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він сказав, що розміщення ППО в Україні можливе, але остаточно це має вирішити Німеччина. Таким чином Столтенберг заперечив аргументи міністра Ламбрехт, яка посилалася спочатку на можливі застереження з боку НАТО.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости