Темы дня:

Шмигаль: Першочергові потреби – $105 млрд

Шмигаль: Першочергові потреби – $105 млрд

Відбулася презентація першого звіту про потреби України щодо відновлення після війни.

Україні необхідно для першочергових потреб понад 100 мільярдів доларів на фінансування життя країни. Про це у п’ятницю, 9 вересня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на презентації звіту RDNA, що відбулася у Брюсселі.
У ній також взяли участь віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович та віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анн Бьорд.
За словами Шмигаля, на найближчий період пріоритетним є термінове відновлення соціальної інфраструктури, підготовка до майбутньої зими, термінові ремонтні роботи, закупівля газу, відновлення важливих транспортних шляхів.
“Спільними зусиллями ми вже розпочали відновлення на деокупованих українських територіях, однак відновлення потребує комплексного підходу та мобілізації спільних ресурсів українського уряду та міжнародних партнерів. Оцінка руйнувань та визначення потреб у відновленні, яке ми сьогодні представляємо, закладає міцну основу для національного Плану відновлення та є передумовою для його ефективного фінансування”, – розповів глава уряду.
За його словами, лише на перший етап – rapid recovery – необхідно 17 млрд доларів, з яких Україна потребує 3,4 млрд вже у найближчі три місяці. “Ми сподіваємося на таку підтримку і закликаємо наших партнерів із G7 та ЄС, МВФ та Світового банку підтримати відповідні проекти відновлення вже зараз”, – сказав Шмигаль.
Загалом, за оцінкою на 1 червня, на відновлення України необхідно 349 млрд. доларів. Прем’єр закликав зробити оновлення звіту регулярним.
“ЄС не несе таких жертв, як Україна, але ми мобілізуємо всі наші інструменти для забезпечення нагальних потреб, у тому числі житла для внутрішньо переміщених осіб та відновлення інфраструктури. З початку жорстокої та незаконної агресивної війни Росії проти України ЄС мобілізував 10 млрд євро у вигляді фінансування, гуманітарної, екстреної та військової допомоги для України. У планах – виділення ще 5 мільярдів євро фінансування. ЄС проходитиме кожен крок з Україною у відновленні демократичної, незалежної та успішної країни на її шляху до Євросоюзу”, – сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: