Темы дня:

Резерви України перевищили довоєнний рівень – НБУ

Резерви України перевищили довоєнний рівень – НБУ

Чистий продаж валюти регулятором у листопаді зменшився до 1,57 млрд доларів. Показник знижується другий місяць поспіль.

Міжнародні резерви України протягом листопада зросли на 2 707,2 млн доларів (на 10,7%). Станом на 1 листопада розмір резервів становив 27 951,4 млн доларів, повідомила прес-служба Нацбанку у вівторок, 6 грудня.
Вказано, що це більше, ніж на момент початку російського вторгнення, – тоді резерви становили 27 422,2 млн доларів.
“У листопаді резерви збільшилися на 10,7% завдяки стійким надходженням міжнародної допомоги, меншим обсягам чистого продажу валюти Національним банком і помірним борговим виплатам країни в інвалюті”, – пояснив регулятор.
На валютні рахунки уряду у Нацбанку надійшло 4 616,9 млн доларів. З них:
  • 2 530,0 млн доларів – від Євросоюзу;
  • 1 500,0 млн доларів – від США через трастовий фонд Світового банку;
  • 517,8 млн доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • 69,1 млн доларів – від інших міжнародних кредиторів.
При цьому уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 605,0 млн доларів. Зокрема, 521,4 млн доларів було направлено на обслуговування та погашення валютних ОВДП, 37,0 млн доларів – боргу перед ЄБРР, а 46,6 млн доларів був борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила МВФ 118,8 млн доларів.
НБУ минулого місяця продав на валютному ринку 1 632,7 млн доларів і викупив у резерви – 63,9 млн доларів. Чистий продаж валюти регулятором у листопаді зменшився до 1 568,8 млн доларів. Інтервенції НБУ з продажу валюти знижуються другий місяць поспіль.
Така динаміка у листопаді зв’язана із стійкими валютними надходженнями з боку експортерів, передусім агропромислового комплексу. Також було проведено переоцінку фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зросла на 380,7 млн доларів.
“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту, що достатньо для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і Національного банку”, – йдеться у повідомленні.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: