Темы дня:

Продукти у світі дешевшають 10 місяців поспіль – ООН

Продукти у світі дешевшають 10 місяців поспіль – ООН

Значення індексу впало на 28,6 пункту (17,9%) порівняно з піковим рівнем, досягнутим у березні 2022 року.

Світові ціни на продовольство продовжують знижуватися десятий місяць поспіль – у січні індекс склав 131,2 пункту, що на 1,1 пункту або 0,8% нижче за рівень грудня, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська ООН (ФАО) у п’ятницю, 3 лютого.
Вказано, що з огляду на зниження за минулий місяць значення індексу впало на 28,6 пункту (17,9%), порівняно з піковим рівнем, досягнутим у березні 2022 року.
Зниження індексу в січні було зумовлене зниженням цін на олії, молочну продукцію та цукор на тлі стабільних цін на зерно та м’ясо.
Середнє значення індексу цін на зернові склало 147,4 пункту, що на 0,1% перевищує грудневий показник і на 6,7 пункту (4,8%) вище за показник січня 2022 року. Ціни на рис та кукурудзу зросли, а на ячмінь та пшеницю впали.
“Міжнародні ціни на пшеницю демонструють тенденцію до зниження третього місяця поспіль: за підсумками січня вони скоротилися на 2,5 відсотки через збільшення пропозиції на світових ринках, оскільки обсяги виробництва в Австралії та РФ виявилися вищими, ніж прогнозувалося раніше”, – заявили в ФАО.
Індекс цін на рослинні олії склав 140,4 п., що на 4,2 п. (2,9%) нижче за його грудневі значення і майже на 25% нижче за рівень минулого року. Зниження цін стало результатом скорочення світових цін на пальмову, соєву, соняшникову та рапсову олії.
Індекс цін на молочну продукцію, порівняно з груднем, знизився на 2,0 п. (1,4%) до 136,2 п. У січні ціни на молочну продукцію досягли найнижчого рівня за останній рік. Це пояснюється скороченням світових цін на вершкове та сухе молоко.
Ціни на м’ясо знизилися на 0,1 п. або 0,1% до 113,6 пункту, порівняно з рівнем грудня, проте залишається на 1,3% вище за січень 2022 року. До скорочення значення цього індексу призвело зниження світових цін на м’ясо птиці, яловичину та свинину.
Цукор подешевшав на 1,3 п. або 1,1% – індекс склав 115,8 п. – це перше зниження значення цього індексу після різкого зростання попередніх двох місяців.
“Зниження міжнародних котирувань цукру в січні було викликане, головним чином, хорошим урожаєм у Таїланді та сприятливими для розвитку посівів цукрової тростини погодними умовами, що встановилися у ключових районах вирощування цієї культури у Бразилії”, – пояснили у ФАО.
Нагадаємо, за підсумками 2022 року в Україні інфляція становила 26,6%, хоча прогнозувалося щонайменше 30%. При цьому у грудні споживчі ціни зросли на 0,7%, порівняно з листопадом.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости