Темы дня:

ПАРЄ: Депортація українських дітей до РФ – геноцид

ПАРЄ: Депортація українських дітей до РФ – геноцид

Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію РФ.

Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії та закликала МКС розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин. Відповідна резолюція прийнята на весняній сесії ПАРЄ.

За ухвалення документа проголосували 87 депутатів з 89 присутніх, один був проти, ще один – утримався.

У резолюції зазначається, що ООН, Рада Європи, Європарламент та ОБСЄ протягом останніх місяців і тижнів рішуче засудили практику насильницького переміщення та депортації цивільних осіб, зокрема дітей, РФ з території України.
У документі зазначається, що, застосовуючи цю практику, РФ часто нав’язує їм російське громадянство, що також призводить до порушення права дітей на ідентичність і сприяє незаконному усиновленню українських дітей російськими сім’ями.
“Такі практики заборонені міжнародним гуманітарним правом, правами людини та кримінальним правом і мають переслідуватися як воєнні злочини та злочини проти людяності. У випадку з насильницьким переміщенням дітей має місце злочин геноциду, що має бути ретельно розслідувано та переслідуватися у судовому порядку”, – йдеться у резолюції.
ПАРЄ наголосила, що організований та систематичний характер примусового переміщення та депортації “дозволяють зробити висновок, що ці злочини не є випадковими чи незапланованими” та свідчать про намір “знищити Україну та українську ідентичність, а також культурні та мовні особливості її народу”.
“Асамблея підкреслює, що насильницька передача дітей з однієї групи в іншу з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу вважається злочином геноциду відповідно до пункту (е) статті 2 Конвенції про геноцид 1948 року, що відповідає задокументованим свідченням депортації та насильницького переміщення українських дітей в російську федерацію або на території, які тимчасово перебувають під окупацією Росії”, – зазначається у документі.
Асамблея також заявила про необхідність ретельної фіксації, збору та оцінки доказів злочину геноциду, як це передбачено Римським статутом та Конвенцією про геноцид. Асамблея підтримала розслідування та переслідування державної політики насильницького переміщення та депортації українських дітей РФ, а також потенційні дії України в Міжнародному кримінальному суді та Міжнародному суді ООН.
“ПАРЄ закликає Міжнародний кримінальний суд з усією серйозністю розглянути можливе кримінальне переслідування за злочин геноциду з огляду на державну політику РФ стосовно українських дітей, які зараз перебувають у її руках, та закликає держави-учасниці розглянути можливість кримінального переслідування за всі злочини в межах їхніх національних кримінальних судів, де це можливо”, – йдеться у резолюції.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости