Темы дня:

Норвегія виділила майже $200 млн на газ Україні

Норвегія виділила майже $200 млн на газ Україні

Платежі здійснюватимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, зазначили у норвезькому уряді.

Норвегія виділила 2 млрд норвезьких крон (понад $195 млн) Україні на закупівлю природного газу. Про це повідомляється на сайті уряду Норвегії у понеділок 21 листопада.

Вказано, що міністр фінансів королівства Трюгве Слагсволль Ведум підписав відповідну угоду з представником Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), через яку надсилається фінансова допомога Україні для закупівлі газу.

“Україна спеціально звернулася до Норвегії за підтримкою у закупівлі газу цієї зими. Час має вирішальне значення, і ми дуже раді тому, що ЄБРР буде нашим партнером у здійсненні закупівель. Важливо спрямовувати підтримку через авторитетну міжнародну організацію, яка забезпечить ефективне та прозоре використання фінансування”, – заявив міністр.

Вказано, що формальним одержувачем газу в Україні буде НАК Нафтогаз. Але на практиці платежі проводитимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, які отримали попереднє схвалення, і виставлятимуть рахунки за поставлений обсяг газу.

Цього літа стало відомо, що Норвегія допоможе Україні з газом. При цьому офіційне Осло збільшить підтримку Києва до 10 млрд норвезьких крон у 2022 та 2023 роках.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости