Темы дня:

Німеччина може передати Україні до 160 бойових танків Leopard 1, але є важливе “але”

Німеччина може передати Україні до 160 бойових танків Leopard 1, але є важливе “але”

На складах німецьких компаній Rheinmetall та Flensburger Fahrzeugbau (FFG) нібито є до 160 танків Leopard 1 (попередників Leopard 2), які б могла отримати Україна. Але частина цих бойових машин у поганому стані.

Про це заявило видання Handelsblatt із посиланням на свої джерела “у галузевих колах”. Повідомляється, що німецькі підприємства могли б відремонтувати більшість старих Leopard 1 зі своїх запасів і зробити їх доступними для експорту до України.

У FFG кажуть, що в їхніх цехах є 99 Leopard 1, а Rheinmetall має ще 88основних бойових танків цієї модельної серії.

“Однак поки неясно, коли машини будуть повністю укомплектовані. За даними джерел, деякі з них перебувають у незадовільному стані. Їхні компоненти можна було використовувати для ремонту інших танків Leopard”, – йдеться в статті.

Журналісти також торкнулися питання оплати такого ремонту. Поки що неясно, хто виділить кошти, але не виключено фінансування через банки ЄС чи з федерального бюджету Німеччини.

Leopard першої моделі перебували на озброєнні ФРН до 2010 року, поки їх остаточно не замінили на нові Leopard 2. Перша партія таких танків була випущена в Німеччині в 1965 році. Такі машини надалі модернізувалися в рамках багатонаціональної програми НАТО.

Основним озброєнням всіх модифікацій Leopard є напівавтоматична нарізна гармата L7A1 або L7A3 калібру 105 міліметрів. Бойова маса танка – 39,6 тонни.

Нагадаємо, що 3 лютого депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Маркус Фабер заявив, що Німеччина поставить в Україну Leopard 1. Інших деталей на офіційному рівні поки не прозвучало. ЗМІ писали, що Берлін нібито схвалив передачу із промислових запасів 88 одиниць Leopard 1.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости