Темы дня:

Названо терміни початку переговорів про членство в ЄС

Названо терміни початку переговорів про членство в ЄС

Влада України очікує розпочати переговори з ЄС про вступ до блоку ближче до кінця наступного року.

Переговори України з Євросоюзом щодо членства в ЄС можуть розпочатися наприкінці 2023 року. Такий прогноз озвучила віце-прем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Європравді.
“Цілком реалістично виглядає 2023 рік. ЄС почав з нами працювати не 23 червня. Ми підготували майже 6 тисяч відповідей на запитання, і ми це робили разом з ЄС. Тому що всі реформи, які ми робили, ми робили спільно на виконання Угоди про асоціацію. Тобто, розуміння України дуже велике, тому певні процедури – такі, як скринінг, оцінка ринків, законодавство – це не те, що вимагатиме років, а це вже робота, яку потрібно оформити, тому абсолютно реалістично перейти до переговорів після всіх оцінок вже у 2023 році. року”, – сказала Стефанішина.
За її словами, велика зрозумілість щодо початку переговорів з’явиться до кінця 2023 року, коли зберуться на зустріч президенти ЄС та України.
Стефанішина впевнена, що Україна здатна виконати вимоги у рамках переговорів упродовж трьох років, а не десятиліть.
“Україна набула формального статусу лише у червні, але до цього ми зробили дуже багато – дуже багато провели реформ, виконали дуже багато зобов’язань за Угодою про асоціацію, що, в принципі, в умовах війни дозволило важливі рішення: транспортний безвіз, приєднання до європейської енергосистеми, анулювання тарифів та квот, і багато речей, які ще відбудуться на початку року”, – пояснила віце-прем’єр.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости