Темы дня:

Нацбанк покращить прогноз зростання економіки України

Нацбанк покращить прогноз зростання економіки України

Покращується ситуація в енергетичному секторі. Перебоїв у постачанні електроенергії до кінця року не очікується.

У Національному банку України очікують щонайменше один додатковий процентний пункт зростання ВВП у 2023 році. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, пише Forbes.
За його словами, спостерігається покращення ситуації в енергетичному секторі. НБУ не передбачає перебоїв у постачанні електроенергії до кінця року, хоча при складанні попереднього прогнозу очікувалося, що дефіцит потужностей збережеться і протягом дво=-трьох кварталів.
“Тому з огляду на результати першого кварталу ми очікуємо як мінімум один додатковий процентний пункт економічного зростання у цьому році”, – сказав Ніколайчук.
Збільшення міжнародної допомоги також може дозволити Кабінету Міністрів фінансувати більший дефіцит бюджету та надати додатковий фіскальний імпульс для економіки.
Заступник голови НБУ зазначив, що реалізація проектів, фінансування та відновлення можуть сприяти швидшому відновленню економіки.
“Це був один із позитивних факторів, який ми не передбачали у січні, але він може мати значення для прогнозу”, – сказав він.
За словами Ніколайчука, у прогнозі також слід враховувати можливе покращення умов торгівлі через зниження цін на нафту та газ.
“Тому високоймовірно, що ми переглянемо наш січневий прогноз у бік підвищення. Конкретні цифри будуть наприкінці квітня”, – наголосив заступник голови Нацбанку.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости
Похожие темы: