Темы дня:

Мінфін оцінив дефіцит держбюджету за липень

Мінфін оцінив дефіцит держбюджету за липень

Відомство зазначило, що державний бюджет за сім місяців 2022 року виконано з дефіцитом 412 млрд гривень.

Державний бюджет України за сім місяців 2022 року виконано з дефіцитом 412 млрд гривень. У тому числі загального фонду – 411,3 млрд гривень за запланованого дефіциту на цей період 743,4 млрд гривень. Про це повідомило Міністерство фінансів у понеділок, 1 серпня.

У відомстві уточнили, що у липні дефіцит загального фонду держбюджету впав до 4,8 млрд грн з 134,9 млрд грн у червні, 113,4 млрд грн у травні, 89,7 млрд грн у квітні та 80,6 млрд грн у березні. Водночас, у лютому та січні фіксувалися профіцити (перевищення доходів над витратами) – відповідно 1,1 млрд грн та 12 млрд грн.
План дефіциту на липень становив 100,8 млрд грн, зазначають у Мінфіні.
Ця ситуація пов’язана з різким збільшенням грантової зовнішньої допомоги. Вона, на відміну від кредитів, класифікується як доходи державного бюджету, а не фінансування його дефіциту.
У червні гранти ЄС, США, інших держав та міжнародних організацій досягли 38,12 млрд грн порівняно з 15,9 млрд грн у травні. У міністерстві додали, що у липні вони вже становлять 80,4 млрд грн.
З урахуванням цього доходи загального фонду держбюджету у липні становили 169,6 млрд грн, тоді як касові витрати – 174,5 млрд грн, підсумували у Мінфіні.
Нагадаємо, західні ЗМІ раніше вже повідомляли, що Київ попросить у кредиторів відтермінування за зовнішніми боргами, оскільки Україні потрібна готівка на випадок затяжної війни з РФ.
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України затвердив ухвалу про дворічне відтермінування на виплату зовнішніх боргів.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости