Темы дня:

Мала приватизація в Україні під час війни побила десятирічний рекорд

Мала приватизація в Україні під час війни побила десятирічний рекорд

Суми, отримані від малої приватизації у 2023 році, побили рекорд останніх десяти років.

Про це повідомляє Фонд державного майна.

“З початку року ФДМУ залучив понад 2 млрд гривень. Це рекордна сума від приватизації за аналогічний період останніх 10 років”, – йдеться в повідомленні.

За даними Фонду, 73% проданих об’єктів у 2023 році мали фінальну ставку до 1 млн гривень.

“Переважно це закинуті об’єкти адміністративної нерухомості у маленьких містечках і селах. Однак нові власники вдихають життя і залучають кошти у розвиток таких активів. Так, замість покинутого будинку може з’явитися продуктовий магазин, а замість непотрібного кабінету – новий офіс для ФОПа. Продаж таких об’єктів – це не лише інвестиції в українську економіку, а й підтримка бізнесу, створення нових робочих місць та комфорт місцевих жителів”, – пояснили в ФДМУ.

Ще 15% об’єктів – активи з фінальною вартістю від 1 до 10 млн гривень.

“Зазвичай це промислова нерухомість, сільськогосподарські активи чи дуже збиткові державні підприємства. Нові власники повертають роками накопичені борги, відновлюють нерухомість та, навіть, використовують такі приміщення для релокації”, – розповіли в Фонді держмайна.

12% – припало на найдорожчі активи вартістю понад 10 млн гривень.

“Спиртзаводи, готелі, порти та інші промислові підприємства, які не є стратегічними для держави, входять у цю категорію”, – йдеться в повідомленні.

Як наголосили в Фонді держмайна, Україна зараз не може собі дозволити утримувати десятки збиткових підприємств, які роками генерують борги. А для того, щоб зробити їх прибутковими – потрібні багатомільйонні інвестиції.

“Тому ФДМУ залучає приватних інвесторів, які вкладають кошти у розвиток таких підприємств. Результат – сотні нових робочих місць та багатомільйонні податкові надходження”, – пояснили в Фонді.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости