Темы дня:

Кулеба розпочав друге турне країнами Африки

Кулеба розпочав друге турне країнами Африки

Відбувся перший візит міністра закордонних справ України до Марокко з часу встановлення двосторонніх відносин між країнами.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав друге турне країнами Африки і вже відвідав місто Касабланка у Марокко. Про це він повідомив в Intsrgram в понеділок, 22 травня.

“Марокко. На початку другого турне країнами Африки марокканські партнери запросили відвідати прекрасну мечеть Хасана ІІ в Касабланці – найбільшу діючу мечеть в Африці”, – написав Кулеба.

Він зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Марокко з часу встановлення двосторонніх відносин.

“Перше турне було історією, друге – це вже система. Восени географія візиту включала країни Субсахарської Африки, а нині – держави у всіх частинах континенту – від півночі до півдня. Логістика тут жорстока, але робота є робота”, – зазначив Кулеба.

Він анонсував, що попереду очікуються важливі переговори із африканськими лідерами та бізнесом.

“Три ключові завдання. Перше: залучити якомога більше африканських країн до втілення формули миру президента Володимира Зеленського. Друге: заручитися підтримкою безперебійного експорту в межах Чорноморської зернової ініціативи та програми президента Зерно з України. Третє: створити нові можливості для українського бізнесу”, – розповів Кулеба.

За його словами, Африка зацікавлена в українських товарах та послугах, зокрема продовольстві, ліках, високотехнологічному обладнанні, освіті, досвіді цифрової трансформації та посилення інформаційної стійкості, дипломатичному досвіді, взаємодії в міжнародних організаціях.

“Над цим і працюватимемо впродовж тижня. Стежте за новинами”, – додав міністр.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости