Темы дня:

Генштаб прокоментував провадження проти Кривоноса: Заяви про вплив Зеленського на органи розслідування не відповідають дійсності

Генштаб прокоментував провадження проти Кривоноса: Заяви про вплив Зеленського на органи розслідування не відповідають дійсності

В Генштабу ЗСУ відреагували на інформацію про відкриття ДБР провадження проти генерал-майора Сергія Кривоноса.

Про це йдеться в заяві Генштабу ЗСУ.

“За результатами повідомляється, що ДБР не може та не здійснює комунікацію з військовими підрозділами шляхом надсилання будь яких телеграм, а лише виключно у спосіб визначений законодавством – через листування. На даний час таке листування відбувається лише з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України виключно з метою з’ясування фактів та обставин, які мали місце безпосередньо в ході оборони аеропорту “Київ” Жуляни з 24.02.2022 по 03.04.2022 року. Усю запитувану інформацію надано до ДБР встановленим порядком”, – йдеться в повідомленні.

Водночас в Генштабі зазначили, що з 24 лютого 2022 року до сьогодні Кривонос на військовій службі не перебуває та на військову службу під час мобілізації не призивався.

“Документи, що надані в публікації, не є підставою для зарахування на військову службу, в тому числі під час проведення мобілізації. Відповідно, жодних вказівок від Верховного Головнокомандувача ЗС України щодо його звільнення з військової служби не надходило.

Згодом, у ході стабілізації ситуації навколо Києва, аеропорт “Київ” було взято під охорону та оборону підрозділами Територіальної оборони ЗС України, а генерал-майор запасу Сергій Кривонос був вивільнений від надання допомоги щодо оборони аеропорту “Київ”. Усі рішення щодо використання сил та засобів документально оформлені встановленим порядком, відтак висвітлені у публікації відомості з обмеженим доступом потребують окремої реакції правоохоронних органів”, – продовжили в Генштабі.

Також зазначається, що заяви Кривоноса про вплив президента на органи досудового розслідування, звільнення його з військової служби “не відповідають дійсності та мають ознаки дискредитації вищого військово-політичного керівництва держави, що є неприпустимим під час правового режиму воєнного стану”.

“Вкотре звертаємось до політиків, лідерів громадської думки, журналістів щодо утримання від публічних оцінок бойових дій, логістики, забезпечення і рішень командирів. Лише військове керівництво володіє всією повнотою інформації та використовує її для відбиття агресії. Запорукою успішного знищення противника є нерозповсюдження цієї інформації”, – підсумували в Генштабі ЗСУ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ДБР відкрило провадження проти Кривоноса за оборону аеропорту Жуляни від російських окупантів.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости