Темы дня:

Експорт зерна з України сповільнився

Експорт зерна з України сповільнився

Експорт збіжжя з України сповільнився через наближення кінцевого терміну дії “зернової угоди”.

Темпи поставок збіжжя з України уповільнилися через зростання стурбованості щодо того, що кораблі застрягнуть, якщо “зернову угоду” не буде продовжено цього місяця. Про це пише Reuters.
Згідно з угодою Україна могла б експортувати близько 29,5 млн тонн сільськогосподарської продукції, у тому числі 14,9 млн тонн кукурудзи та 8,1 млн тонн пшениці.
“Однак кількість суден, які приходять, аби забрати вантажі, скоротилася цього тижня до двох суден на день із 3-4 суден у середньому протягом останніх трьох тижнів”, – йдеться у статті.
За даними журналістів, датська судноплавна група NORDEN, яка займається транспортуванням зерна, входить до числа компаній, які не відправляють судна в Україну через побоювання, що вони там застрягнуть.
“На цей момент ми не беремо участі в цій торгівлі… Це ризикована сфера – дуже важко передбачити, що станеться”, – сказав генеральний директор NORDEN Ян Ріндбо.
Для відправки зерна потрібно щонайменше дев’ять днів, що включає в себе необхідні перевірки.
“Аналіз платформи морських і товарних даних Shipfix показав, що кількість вантажних замовлень – глобальних запитів на доступні судна для перевезення зерна з України – впала до 355 у квітні з 489 замовлень, надісланих на ринок у березні”, – пише видання.
За даними Shipfix, наразі на ринку було 107 форвардних замовлень на зерно для суден, з них 94 на травень і лише кілька замовлень на наступні місяці.
Від 40 до 60 комерційних суден застрягли в портах України.

Нагадаємо, у березні Україна заявила про пролонгування зернової ініціативи на 120 днів, а Росія – на 60. За версією Москви, угода закінчується 18 травня.

У Туреччині заявили про ризик для зернової угоди. У Росії великий список вимог щодо продовження зернової угоди, починаючи із перепідключення Россільгоспбанку до системи SWIFT.

Подписывайтесь на Ukrnews24.net в Telegram, чтобы быть в курсе самых интересных событий.

Последние новости